Serdecznie witam wszystkich! Strona ta przeznaczona jest tylko dla ludzi odważnych, śmiało stojących w obliczu NIEZNANEGO, nie bojących się NIEPOJĘTEGO, wolnych od ludzkich wyobraźni i mniemań na temat duchowści i Boga oraz celu naszego istnienia. Strona ta nie jest przeznaczona dla zniewolonych tradycją ludzką oraz tych co nie poszukują uczciwie PRAWDY. Tutaj są umieszczone informacje od bezcielesnych, wielowymiarowych ISTOT ŚWIATŁA na temat nadchodzących REWOLUCYJNYCH zmian ŚWIADOMOŚCI ludzkości pomagających w osiągnięciu celu naszego obecnego przeznaczenia, DOSKONAŁOŚCI. Osiągnięcie statusu istoty SUWERENNO-INTEGRALNEJ.

DEUS EX MACHINA

Wg wikipedii:

Deus ex machina (łac. bóg z maszyny) – pojęcie wprowadzone do dramatu antycznego przez Eurypidesa. Zsyłał on w swoich przedstawieniach boga z maszyny, który gwałtownie rozwiązywał akcję, aby sztuka nie trwała zbyt długo. Maszyną nazywano specjalne urządzenia mechaniczne, dzięki którym bóg mógł pojawić się na scenie w boskich okolicznościach (był spuszczany z góry na linach). Potocznie stwierdzenie to oznacza wszystkie nagłe zmiany sytuacji, niedające się logicznie wyjaśnić w kategoriach rozwoju wydarzeń.

W znaczeniu alegorycznym oznacza nieoczekiwane pojawienie się Boga.
Mając możliwość wglądu w niektóre planowania naszej ludzkiej drogi rozwoju przez wyższe istoty, którym powierzono wychowanie ludzkości, dowiedziałem się, że są rozważane bardzo poważne zmiany w społeczeństwie ludzkim na Ziemi. Jeden z planów przewiduje, że tak powiem, terapię szokową. Coś niepojętego i trudnego do zrozumienia.
Jest planowana kompletna zmiana układu sił miedzy państwami oraz ponowne odebranie państwowości pewnej grupie ludzi, która dla współczesnego kościoła chrześcijańskiego, a przynajmniej dla jego części, jest wyznacznikiem nadchodzących czasów. Jest tzw. znakiem czasu.
Jeśli ten plan się zrealizuje, to ta część chrześcijaństwa, która opiera się w swoich obserwacjach na tym państwie jako wyznaczniku, dozna głębokiego emocjonalnego i umysłowego wstrząsu.

Bóg działa jak chce i gdzie chce.
Wszystko jest w ruchu.
Przyszłość jest w ruchu.
Takie nagłe wstrząsy mają obudzić część ludzkości z upojenia fałszywą nauką, zabobonnych poglądów, mistycyzmu, przesądów.
Z punktu widzenia niebios jest to działanie dobroczynne dla ludzkości, bo ma skłonić nas ludzi do szukania nowych głębszych prawd, gdyż dotychczasowe zawiodły, rozmyły się w obliczu niepojętych wydarzeń.
Ma obudzić w nas poszukiwanie sensu istnienia.
Wielu będzie mocno zaskoczonych.
Więcej, nawet ci, którzy dzięki darom Ducha, takim jak mądrość i roztropność, znaleźli się w tzw. najbliższym otoczeniu Boga, doznają wstrząsu i będą w szoku:

Ks. Daniela
11:35  Nawet niektórzy spośród roztropnych upadną, aby wśród nich nastąpiło wypławienie, oczyszczenie i wybielenie aż do czasu ostatecznego, gdyż to jeszcze potrwa pewien czas.

Dlatego tak się stanie, bo rozwój osobowości ludzkiej musi przebiegać równomiernie, tak samo jak rozwój wszelkiego ciała materialnego.
Nierównomierny rozwój duchowy jest anomalią i prowadzi do wypaczeń w postaci różnych natręctw religijnych, błędów społecznych, moralnego zagubienia, krótkowzroczności społecznej i duchowej ślepoty.

Takie zdarzenia pokazują na ile jesteśmy przygotowani i wyposażeni w Ducha Boga, by bez lęku i obaw stanąć w obliczu katastrof i niepojętego.

Ks. Sofoniasza 1:14, Biblia Warszawska
Bliski jest wielki dzień Pana, bliski i bardzo szybko nadchodzi. Słuchaj! Dzień Pana jest gorzki!
Wtedy nawet i bohater będzie krzyczał.

Wielu mniemających, że są przygotowani, będzie w szoku, a co dopiero ludzkość ukierunkowana materialnie lub żyjąca w błędnych poglądach duchowych.

Boga nie będzie widać.
On działa w tzw. ukryciu.
Po prostu posługuje się takimi technikami, że trzeba prawdziwego Duchowego wzroku, by widzieć Ducha, jakim jest Bóg.
Nie ma co się łudzić, materialny człowiek nie zobaczy Ducha.
Ducha widzi tylko duch.

Ks. Joba 9:11, Biblia Warszawska
Oto przechodzi koło mnie, a nie widzę go, mija, a nie zauważam go.

Ks. Joba 23:9, Biblia Warszawska
Gdy szukam go po lewej stronie, nie dostrzegam go, gdy się ukrywa po prawej, też go nie widzę.

Deus ex machina, nagłe wkroczenie do akcji Boga, działającego jako wpływ, nie można powstrzymać, to jest mistrz wszelkiej mądrości i doskonałości myślenia przestrzennego i wielowarstwowego. Myśli tak dalekosiężnie, wnikliwie i dogłębnie, że nasze myśli są jakby martwe w obliczu Jego myśli.

Bóg zazwyczaj, do realizacji swojego planu, posługuje się ISKRĄ, o której napiszę za kilka dni.

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: