Serdecznie witam wszystkich! Strona ta przeznaczona jest tylko dla ludzi odważnych, śmiało stojących w obliczu NIEZNANEGO, nie bojących się NIEPOJĘTEGO, wolnych od ludzkich wyobraźni i mniemań na temat duchowści i Boga oraz celu naszego istnienia. Strona ta nie jest przeznaczona dla zniewolonych tradycją ludzką oraz tych co nie poszukują uczciwie PRAWDY. Tutaj są umieszczone informacje od bezcielesnych, wielowymiarowych ISTOT ŚWIATŁA na temat nadchodzących REWOLUCYJNYCH zmian ŚWIADOMOŚCI ludzkości pomagających w osiągnięciu celu naszego obecnego przeznaczenia, DOSKONAŁOŚCI. Osiągnięcie statusu istoty SUWERENNO-INTEGRALNEJ.

POTĘGA OŚWIECENIA

Jezus Chrystus inkarnował się na ziemi w pewnym określonym celu i ten cel został osiągnięty, dzięki wyższej duchowości.

Jak sam mówił:

Ew. Mateusza 5:17, Biblia Warszawska

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

Mówiąc współcześnie: Nie przyszedłem, aby wprowadzić nowe ustawodawstwo, ale aby je oświecić.

Wraz z buntem władców świata na światy wszedł błąd interpretacji woli Ojca.

Nie zapominajmy, że Jezus Chrystus, mając do dyspozycji legiony wojsk niebios, posiadając wszelką władzę duchową i materialną, niewyobrażalną władzę, mogącą w każdej chwili wszystko unicestwić, zmieść z areny życia buntowników i skutki buntu, odrzucił taką wersję  rozwiązania problemu. Mając wszelką władzę, zostawił ją w niebiosach i podjął się wypełnienia woli Ojca, polegającej na objawieniu upadłym światom, buntownikom, wszelkim żyjącym istotom niebios i niebios niebios, miłości Boga Ojca. Za arenę tej potężnej demonstracji mocy Boga wybrał upadłą i zdezorientowaną ziemię, więcej, urodził się w narodzie, który powinien być światłością świata, a stał się zdemoralizowanym religijnym motłochem, pełnym pychy, zarozumiałości i fałszywej wiary.

Żeby zobaczyć większy obraz, musimy zdać sobie sprawę z tego, że Jezus nie urodził się w świecie nieznającym pojęcia Bóg Niebios, gdzie jest łatwo takie objawienie przekazać. Jezus urodził się w narodzie, mającym skrystalizowane pojecie Boga i niebios. Dla Żydów ich prawo było skończone, nic dodać nic ująć. Zakon był dla nich jasny i prosty. Bóg Ojciec wybrał dla Jezusa utrudnioną, trudniejszą drogę – pokazać tym, którzy uznawali się za znawców praw Boga, że są w błędzie i objawić im naturę Boga. Pokazać im prawdę, o jakiej im do głowy nigdy nie przyszło pomyśleć. Cel przybycia na ziemię Jezusa: zakończyć bunt i zniszczyć jego skutki. Zamiast zmieść mocą i swoimi legionami buntowników i owoce buntu, Jezus musiał tego dokonać w inny sposób, poprzez cierpliwość, cichość, pokorę i posłuszeństwo Ojcu Niebios, sprzeciwił się furii zła. Swoją postawą udowodnił, że jest prawowitym władcą światów i tylko On jest godny miana Króla królów i Pana panów. Wyjaśnił genezę buntu na poziomie, o jakim oni nie mieli pojęcia, na molekularnym poziomie ducha. Pokazał, że uczynki nic nie znaczą, w porównaniu do szczerości i intencji człowieka. Objawił głębszą, wartościowszą moralność. Udowodnił, że automatyczne wykonywanie prawa nie usprawiedliwia. Dał za przykład modlitwę kapłana i celnika, potępiając samousprawiedliwienie na podstawie nieszczerych uczynków, pozbawionych miłości.

Ew. Łukasza, Biblia Warszawska

18:10 Dwóch ludzi weszło do świątyni, aby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik.

18:11 Faryzeusz stanął i tak się w duchu modlił: Boże, dziękuję ci, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik.

18:12 Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę z całego mego dorobku.

18:13 A celnik stanął z daleka i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś swoją, mówiąc: Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu.

18:14 Powiadam wam: Ten poszedł usprawiedliwiony do domu swego, tamten zaś nie; bo każdy, kto siebie wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Poprzez ten przykład pokazał, że silne, cenne charaktery nie powstają z nie robienia źle, a z prawdziwego szczerego czynienia dobrze. Skruszony duch oznacza potencjalną świadomość, zmierzającą właściwą drogą do Ojca. Nauczał, że bezinteresowność jest oznaką ludzkiej wielkości. Najwyższe poziomy duchowe osiąga się poprzez szczerość, pozbawioną wszelkich znamion ciemności. Strach i wstyd, jako motywacja, są bezwartościowe w oczach Boga. Pokazał, że wielu, nie rozpoznających Ojca, będzie się usprawiedliwiać przed Nim z tego, co zrobili. Potępił sprawiedliwość z wyrachowanych uczynków, a nie na podstawie szczerości i miłości. Więcej, potępił tych, co będą mniemać, że obdarzenie mocami, jakie dostali od Ojca, jest znakiem i gwarancją wejścia do królestwa życia.

Jezus Chrystus objawił światu wyższy, nieznany do tej pory, poziom duchowości, wyższe standardy moralności.

Bez użycia sił i tzw. nadprzyrodzonych mocy, osiągnął cel, jaki wyznaczył mu Ojciec, i osiągnął to drogą, jaką jeszcze nikt nie chodził, i na tą drogę Jezus nas zaprosił. Wielkie wyzwanie. Ciemność drży i nienawidzi takiej drogi. Ta droga niesie owoc szczęścia i radości oraz pełnię władzy nad osobowymi upadłymi duchami, które nieustannie chcą wywrzeć na nas swój wpływ.

Comments on: "POTĘGA OŚWIECENIA" (1)

  1. Objawil, wyjasnil i … trafil na totalne niezrozumienie „starych buklakow”. Najblizsi uczniowie, ktorzy byli swiadkami wszystkiego co uczynil NADAL NIE WIERZYLI zadziwiajac Jezusa; „Czemuscie tacy bojazliwi? Jeszcze nie macie wiary?” lub w innych miejscach (zwrot wystepuje w dwa razy) : „Przewrotne pokolenie niedowiarkow … jak dlugo bede z wami?” Sytuacje poprawilo dopiero Zeslanie Ducha. Pewnie nasza swiadomosc jest nieco szersza niz prostych rybakow sprzed 2000 lat, ale tez jestesmy bojazliwi i nie mamy wiary. I bez pomocy „z gory” tez nie damy rady.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: