Serdecznie witam wszystkich! Strona ta przeznaczona jest tylko dla ludzi odważnych, śmiało stojących w obliczu NIEZNANEGO, nie bojących się NIEPOJĘTEGO, wolnych od ludzkich wyobraźni i mniemań na temat duchowści i Boga oraz celu naszego istnienia. Strona ta nie jest przeznaczona dla zniewolonych tradycją ludzką oraz tych co nie poszukują uczciwie PRAWDY. Tutaj są umieszczone informacje od bezcielesnych, wielowymiarowych ISTOT ŚWIATŁA na temat nadchodzących REWOLUCYJNYCH zmian ŚWIADOMOŚCI ludzkości pomagających w osiągnięciu celu naszego obecnego przeznaczenia, DOSKONAŁOŚCI. Osiągnięcie statusu istoty SUWERENNO-INTEGRALNEJ.

STARE i NOWE

Tak jak pisałem wcześniej, jesteśmy umieszczeni chwilowo na świecie edukacyjnym i im szybciej sobie to uświadomimy, tym szybciej będziemy szczęśliwsi. Edukacja oznacza postęp, ciągłą zmianę świadomości, naukę od podstaw poprzez kolejne głębsze informacje, które należy sobie przyswoić, aż do celu szkolenia, do ostatecznego nabycia wiedzy, niezbędnej do życia w przyszłości na konkretnym stanowisku w społeczeństwie. W trakcie nauki intelektualnej np. uczenia się matematyki, fizyki, chemii, historii, postępuje szybka zmiana informacji, nie możemy już bazować tylko na tym, co poznaliśmy do tej pory. Ta wiedza jest podstawą do kolejnego objawienia głębszej fizyki, matematyki itp. Rozwój to ciągły postęp.

Tak samo jest z rozwojem duchowym, który musi iść w parze z rozwojem intelektualnym, bo inaczej nastąpią śmiercionośne anomalia osobowe. W matematyce, fizyce itp. spokojnie przyjmujemy ciągłą zmianę, rozwój wiedzy, natomiast zmiany w życiu społecznym i duchowym przyjmujemy z wielkim oporem. Tzw. nowe jest zawsze traktowane jako coś złego, jako świętokradztwo, obrazoburstwo. Na tym polu życia intelektualnego i duchowego stare zawsze staje przeciw nowemu. Wynika to z lenistwa osobowości, ze ślepoty rozumu i ducha. Nowe służy rozwojowi i kiedy zostanie przyjęte, po ostrych walkach, z czasem samo staje się starym i walczy z następnym objawieniem prawdy. Tak się dzieje w słabo rozwiniętych społecznościach ludzkich.

Jeśli chodzi o życie duchowe i intelektualne to, żeby był prawidłowy rozwój, konieczna jest świadomość wolna od lęków i strachów przed ciągłą zmianą. Słabe umysły chcą żyć w oswojonym już świecie świadomości, każda nowa świadomość jest męcząca dla nich. W postępie nie można stosować starych zasad i metod razem z nowymi, ponieważ dojdzie do zanieczyszczenia i nowe nie rozwinie się właściwie. Dlatego są nowe pokolenia, to daje gwarancję rozwoju. Obecnie nowe pokolenia nie pamiętają już starych rzeczy, nie posiadają bagażu przeszłości i dlatego, że są nowe i puste, mogą przyjmować nowe, a osobowość stara kiedy to widzi jest zgorszona i walczy z nowym.

Świadomość, że postęp jest potrzebny do rozwoju i że właśnie jesteśmy na świecie postępu i rozwoju intelektualnego i duchowego, daje łatwiejszy dostęp nowego, dzięki temu następuje rozwój w każdej tak świadomej jednostce i grupie społecznej.

Jezus Chrystus określił to jasno w swojej wypowiedzi na temat starego i nowego.

Ew. Mateusza 9:17, Biblia Warszawska
I nie wlewają wina młodego do starych bukłaków, bo inaczej bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki niszczeją. Ale młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a wtedy zachowuje się jedno i drugie.

Piszę to, ponieważ świadomość tego nieuchronnego faktu pomoże nam przyjąć nowe rewolucyjne objawienia coraz głębszej prawdy.
Prawda nie została objawiona. Ona jest objaśniana stopniowo. Nadmiar światła może oślepić, dlatego mądrość objawia nam się stopniowo.

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: